Mingle Forum - en to da translation catalogue (283 entries)

en: About
da: Om

en: About Mingle Forum
da: Om Mingle Forum

en: Action
da: Handling

en: Activate
da: Aktivér

en: Add Hex Color
da: Tilføj hex-farve

en: Add forum
da: Tilføj forum

en: Add forum to
da: Tilføj forum til

en: Add members
da: Tilføj medlemmer

en: Add moderator
da: Tilføj moderator

en: Add this topic to your email notifications?
da: Tilføj dette emne til dine e-mail-notifikationer?

en: Add users
da: Tilføj brugere

en: Allow others to view my profile?
da: Tillad andre at se min profil?

en: An error occured
da: Der er sket en fejl

en: Author
da: Forfatter

en: Author:
da: Forfatter:

en: Between
da: Mellem

en: Big Grin
da: Stort smil

en: Biographical Info:
da: Biografisk info:

en: Bold
da: Fed

en: By user:
da: Af bruger:

en: Categories & Forums
da: Kategorier & Forummer

en: Categories and forums
da: Kategorier og forummer

en: Category
da: Kategori

en: Category added successfully
da: Kategori tilføjet med succes

en: Cheating, are we?
da: Hva' så? Snyder vi?

en: Check
da: Tjek

en: Check all
da: Vælg alle

en: Click to choose Forum(s) to  search
da: Klik for at vælge forum(mer), du vil søge i

en: Close
da: Luk

en: Closed topic
da: Lukket emne

en: Code
da: Kode

en: Confused
da: Forvirret

en: Cool
da: Sej

en: Current Version:
da: Nuværende version:

en: Currently moderating
da: Modererer for øjeblikket

en: DETAILS:
da: DETALJER:

en: Database server:
da: Databaseserver:

en: Date format:
da: Datoformat:

en: Date:
da: Dato:

en: Default date:
da: Standarddato:

en: Delete
da: Slet

en: Delete Topic
da: Slet emne

en: Description
da: Beskrivelse

en: Description:
da: Beskrivelse:

en: Edit
da: Redigér

en: Edit Post
da: Redigér indlæg

en: Edit Profile
da: Redigér profil

en: Edit User Group
da: Redigér brugergruppe

en: Edit category
da: Redigér kategori

en: Edit forum
da: Redigér forum

en: Edit forum options
da: Redigér forumindstillinger

en: Edit your forum options
da: Redigér dine forumindstillinger

en: Eek!
da: Oj

en: Email
da: E-mail

en: Embed YouTube Video
da: Indsæt YouTube-video

en: Error
da: Fejl

en: Errors:
da: Fejl:

en: Forum Feed
da: Forumfeed

en: Forum Home
da: Forumforside

en: Forum Topic:
da: Forumemne:

en: Forum Topics
da: Forumemner

en: Forum added successfully
da: Forum tilføjet med succes

en: Forum updated successfully
da: Forum blev opdateret med succes

en: Forums Latest Activity
da: Seneste aktivitet i forum

en: Forums RSS
da: Forum-RSS

en: Forums deleted:
da: Slettede forummer:

en: GD Library is not installed
da: GD Library er ikke installeret

en: General Options
da: Generelle indstillinger

en: Get More Skins
da: Find flere <span title="skins">designs</span>

en: Global Moderator added successfully
da: Global moderator tilføjet med succes

en: Global moderator: (User can moderate all forums)
da: Global moderator: (Bruger kan moderere alle forummer)

en: Group updated successfully
da: Gruppe blev opdateret med succes

en: Groups deleted:
da: Slettede grupper:

en: Guest
da: Gæst

en: Hot topic
da: Populært emne

en: How many items would you like to display?
da: Hvor mange vil du vise?

en: IMPORTANT: As of version 1.0.03 the skins directory has been moved to /wp-content/mingle-forum-skins/
da: VIGTIGT: Fra version 1.0.03 er <span title="skins">design</span>-biblioteket flyttet til /wp-content/mingle-forum-skins/

en: If you have 'Registration required to post' above enabled, leave this off
da: Hvis du har "Registrering nødvendig for at kunne poste" aktiveret ovenfor, så lad denne være

en: Image
da: Billede

en: In Use
da: I brug

en: Info Center
da: Infocenter

en: Installed version:
da: Installeret version:

en: Italic
da: Kursiv

en: Jabber/google Talk:
da: Jabber/Google Talk:

en: Last post
da: Sidste indlæg

en: Latest Member:
da: Nyeste medlem:

en: Latest Post by
da: Nyeste indlæg af

en: List
da: Liste

en: List item
da: Punkt på liste

en: Log out
da: Log ud

en: Mad
da: Sur

en: Member successfully removed.
da: Bruger fjernet med succes.

en: Members
da: Medlemmer

en: Members of the checked User Groups have access to the forums in this category:
da: Brugere fra de markerede brugergrupper har adgang til forummer i denne kategori:

en: Message Age:
da: Alder på besked:

en: Message:
da: Besked:

en: Mingle Forum >> Categories and Forums
da: Mingle Forum >> Kategorier og forummer

en: Mingle Forum >> General Options
da: Mingle Forum >> Generelle indstillinger

en: Mingle Forum >> Manage Moderators
da: Mingle Forum >> Håndtér moderatorer

en: Mingle Forum >> Manage User Groups
da: Mingle Forum >> Håndtér brugergrupper

en: Mingle Forum >> Skin options
da: Mingle Forum >> <span title="skin">Design</span>-indstillinger

en: Mingle Forum Skins:
da: <span title="skins">Designs</span> til Mingle Forum:

en: Mingle Forum has one simple mission; to 'KEEP IT SIMPLE!' It was taken over from WP Forum and has been improved upon GREATLY. It now fully supports integration with or without the Mingle plugin (by Blair Williams). Also I want to give a big thanks to Eric Hamby for his previous work on the forum script.
da: Mingle Forum har en simpel mission: "Gør det simpelt!" Det blev overtaget fra WP Forum og er blevet stærkt forbedret. Det understøtter fuldt ud integration med eller uden Mingle-pluginnet (af Blair Williams). Jeg vil også gerne udtrykke en stor tak til Eric Hamby for at hans arbejde med en tidligere udgave af forumskriptet.

en: Moderator NOT removed.
da: Moderator IKKE fjernet.

en: Moderator added successfully
da: Moderator tilføjet med succes

en: Moderator successfully removed.
da: Moderator fjernet med succes.

en: Moderator successfully saved.
da: Moderator gemt med succes.

en: Moderators
da: Moderatorer

en: Moderators:
da: Moderatorer:

en: Modify
da: Ændr

en: Move Topic
da: Flyt emne

en: My Profile
da: Min profil

en: My profile
da: Min profil

en: Name
da: Navn

en: Name:
da: Navn:

en: New Topic
da: Nyt emne

en: New Topics since last visit
da: Nye emner siden sidste besøg

en: New User's Title:
da: Titel på ny bruger:

en: New posts
da: Nye indlæg

en: New posts since last visit
da: Nye indlæg siden sidste besøg

en: New reply on forum topic:
da: Nyt svar til forumemne:

en: New topics since your last visit
da: Nye emner siden dit sidste besøg

en: No members in this group
da: Ingen medlemmer i denne gruppe

en: No moderators yet
da: Endnu ingen moderatorer

en: No new posts
da: Ingen nye indlæg

en: No such user
da: Ingen bruger med det navn

en: No such user:
da: Ingen bruger med det navn:

en: No topics yet
da: Endnu ingen emner

en: Normal topic
da: Normalt emne

en: Number of posts for Hot Topic:
da: Antal indlæg for populært emne:

en: Number of posts for Very Hot Topic:
da: Antal indlæg for meget populært emne:

en: Number of posts:
da: Antal indlæg:

en: Number of threads:
da: Antal tråde:

en: Number of users:
da: Antal brugere:

en: Option Input
da: Værdi for indstilling

en: Option Name
da: Navn på indstilling

en: Options successfully saved.
da: Indstillinger gemt med succes.

en: Page loaded in:
da: Side indlæst på:

en: Pages:
da: Sider:

en: Password:
da: Kodeord:

en: Plugin Page:
da: Pluginside:

en: Post
da: Indlæg

en: Post Reply
da: Skriv svar

en: Post deleted
da: Indlæg slettet

en: Post new Topic
da: Skriv nyt indlæg

en: Posted
da: Postet

en: Posts deleted:
da: Slettede indlæg:

en: Posts in
da: Indlæg i

en: Posts per page:
da: Indlæg pr side:

en: Posts:
da: Indlæg:

en: Posts:
da: Indlæg:

en: Profile
da: Profil

en: Profile Info
da: Profilinfo

en: Quote
da: Citat

en: Quote from
da: Citat fra

en: Razz
da: Række tunge

en: Re-open
da: Genåbn

en: Registered:
da: Registreret:

en: Registration required to post:
da: Registrering nødvendig for at kunne poste:

en: Relevance
da: Relevans

en: Remember Me
da: Husk mig

en: Remove
da: Fjern

en: Remove this post?
da: Fjern dette indlæg?

en: Remove this topic from your email notifications?
da: Fjern dette emne fra dine e-mail-notifikationer?

en: Replies
da: Svar

en: Reply
da: Svar

en: Reply Content:
da: Selve svaret:

en: Requires
da: Kræver

en: Sad
da: Trist

en: Save Post
da: Gem indlæg

en: Save User Group
da: Gem brugergruppe

en: Save forum
da: Gem forum

en: Save group
da: Gem gruppe

en: Save options
da: Gem indstillinger

en: Save user group
da: Gem brugergruppe

en: Screenshot
da: Skærmbillede

en: Search
da: Søg

en: Search Results
da: Søgeresultater

en: Search for:
da: Søg efter:

en: Search forums
da: Søg i forummerne

en: Security Code:
da: Sikkerhedskode:

en: Security code does not mach
da: Sikkerhedskode matcher ikke

en: Select User group
da: Vælg brugergruppe

en: Select user
da: Vælg bruger

en: Send Message
da: Send besked

en: Show Avatars in the forum:
da: Vis avatars i forummet:

en: Show Forum Login Form:
da: Vis loginformular til forum:

en: Show new topics since your last visit
da: Vis nye emner siden dit sidste besøg

en: Show/Hide Header
da: Vis/Skjul header

en: Skin successfully activated.
da: <span title="skin">Design</span> tilføjet med succes.

en: Skins
da: <span title="skins">Designs</span>

en: Smile
da: Smil

en: Sorry, but you don't have access to this forum
da: Beklager, men du har ikke adgang til dette forum

en: Sorry. you don't have permission to post.
da: Beklager, men du har ikke tilladelse til at poste indlæg.

en: Start Search
da: Start søgning

en: Started by
da: Oprettet af

en: Statistic
da: Statistik

en: Sticky
da: <span title="sticky">Fastgjort emne</span>

en: Sticky Topics
da: <span title="sticky">Fastgjorte</span> emner

en: Strikethrough
da: Gennemstreget

en: Subject
da: Emne

en: Subject:
da: Emne:

en: Submit
da: Send

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Summary
da: Resumé

en: Support Forum:
da: Supportforum:

en: Surprised
da: Overrasket

en: TOPIC CLOSED
da: EMNE LUKKET

en: There are no User Groups
da: Der er ingen brugergrupper

en: Threads deleted:
da: Slettede tråde:

en: Threads per page:
da: Tråde pr side:

en: Title to display in the sidebar:
da: Den titel, der skal vises i <span title="sidebaren">sidepanelet</span>:

en: Topic
da: Emne

en: Topic Title
da: Emneoverskrift

en: Topic:
da: Emne:

en: Topics Made by
da: Indlæg oprettet af

en: Topics:
da: Emner:

en: Total database size:
da: Total databasestørrelse:

en: Underline
da: Understreget

en: Undo Sticky
da: Fjern <span title="sticky">fastgørelse</span> af emne

en: Update
da: Opdatér

en: Use Captcha for unregistered users:
da: Brug CAPTCHA for ikke-registrerede brugere:

en: User
da: Bruger

en: User Group successfully added.
da: Brugergruppe tilføjet med succes.

en: User Group updated successfully
da: Brugergruppe opdateret med succes

en: User Group(s) successfully deleted.
da: Brugergruppe(r) slettet med succes.

en: User Groups
da: Brugergrupper

en: User Groups:
da: Brugergrupper:

en: User Level 1 Count:
da: Antal beskeder for brugerniveau 1:

en: User Level 1 Title:
da: Titel på brugerniveau 1:

en: User Level 2 Count:
da: Antal beskeder for brugerniveau 2:

en: User Level 2 Title:
da: Titel på brugerniveau 2:

en: User Level 3 Count:
da: Antal beskder for brugerniveau 3:

en: User Level 3 Title:
da: Antal for brugerniveau 3:

en: Username Display:
da: Visning af brugernavn:

en: Username:
da: Brugernavn:

en: Users added:
da: Brugere tilføjet:

en: Valid Options: user_login, nickname, display_name, first_name, last_name
da: Gyldige indstillinger: user_login, nickname, display_name, first_name, last_name

en: Value
da: Værdi

en: Very Hot topic
da: Meget populært emne

en: View Topic Here:
da: Vis emne her:

en: View profile
da: Vis profil

en: Views
da: Visninger

en: Warning
da: Advarsel

en: Warnings:
da: Advarsler:

en: Welcome
da: Velkommen

en: Welcome Guest, please login or
da: Velkommen, gæst! Log ind eller

en: Welcome Guest, posting in this forum requires
da: Velkommen, gæst! For at skrive indlæg kræves det, at du bliver

en: Why did you change it?
da: Hvorfor har du ændret det?

en: Wink
da: Blink

en: You are logged in as:
da: Du er logget ind som:

en: You have choosen a forum name that already exists in this group, please specify another
da: Du har valgt et forumnavn, der allerede eksisterer i denne gruppe. Vælg venligst et andet

en: You have choosen a name that already exists in the database, please specify another
da: Du har valgt et navn, der allerede anvendes i databasen. Vælg venligst et andet

en: You have email notifications for these topics:
da: Du får e-mail-notifikationer på følgende emner:

en: You haven't specified any user to add:
da: Du har ikke angivet en bruger at tilføje:

en: You must choose a user group
da: Du skal vælge en brugergruppe

en: You must enter a message
da: Du skal skrive en besked

en: You must enter a name
da: Du skal skrive et navn

en: You must enter a subject
da: Du skal skrive et emne

en: You must select a category
da: Du skal vælge en kategori

en: You must select a user
da: Du skal vælge en bruger

en: You must specify a forum name
da: Du skal angive et forumnavn

en: You must specify a group name
da: Du skal angive et gruppenavn

en: You must specify a name for the User Group
da: Du skal angive et navn for brugergruppen

en: You must specify a user group name.
da: Du skal angive navnet på en brugergruppe.

en: Your last visit was:
da: Du var sidst på besøg:

en: add new
da: tilføj ny

en: added successfully
da: tilføjet med succes

en: and
da: og

en: by
da: af

en: by:
da: af:

en: created the forum topic:
da: oprettede forumemnet:

en: days
da: dage

en: default
da: standard

en: for date formatting.
da: for datoformatering.

en: in
da: i

en: is already in this group
da: er allerede i denne gruppe

en: on
da: den

en: on:
da: den:

en: register.
da: registrér dig.

en: registration.
da: registreret.

en: replied to the forum topic:
da: svarede på forumemnet:

en: seconds.
da: sekunder.
